Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Tallinna Botaanikaaed avas 1. mail suvehooaja

Avaldatud: 29.04.21

Tallinna Botaanikaaed avas 1. mail traditsiooniliselt suvehooaja ja kutsus külastajaid aeda esimesi kevadõisi nautima. Laupäeval ehk hooaja avapäeval toimusid giididega ekskursioonid.

Tallinna Botaanikaaed saab tänavu 60-aastaseks. Botaanikaaia direktori Urve Sinijärve sõnul on juubeli puhul tänavune hooaeg eriline ning täis põnevaid üritusi ja muudatusi.

Alates maist kehastub Tallinna Botaanikaaed Taimeriigi Suursaatkonnaks. “Oma juubeliaastal pakume Eestis resideeruvatele saatkondadele võimaluse tutvustada botaanikaaias oma riiki ning selle loodust ja kultuuri,” ütles Urve Sinijärv. “Omalt poolt märgime territooriumil ära selle maa taimi, korraldame temaatilisi ringkäike ja muid üritusi. Tegutseme vastavalt praeguse olukorra võimalustele ja tegevuskava on seetõttu paindlik. Kõige täpsemat infot toimuva kohta leiab meie kodulehelt ja sotsiaalmeediast,” lisas Sinijärv.

Suvehooaega mõjutavad ka mitmed ehitustööd, mis muudavad Tallinna Botaanikaaia ilmet ja pakuvad valmides külastajatele paremaid elamusi. Piirangute leevenedes avatakse uuenenud Palmimaja. Samuti saab uue ilme botaanikaaia mägiaed ehk alpinaarium, mida taimestatakse kevadel ja suvel. Sügisel valmib ka uus majandushoone.

Laupäeva ehk 1. mai ekskursioone viisid läbi Urmas Laansoo, Maria Strukova, Krista Kaur ja Marit Kasemets. Vastavalt üleriigilistele piirangutele sai ekskursioonil osaleda üheksa inimest.

Alates maist on sissepääs botaanikaaeda tavahinnaga ehk täiskasvanu 5.50 € ja õpilane/pensionär 3 €. Tallinna Botaanikaaed on avatud iga päev kell 10.00 - 19.00.

Vaata Tallinna Botaanikaaia direktori Urve Sinijärve hooajatervitust:

 

 

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram