Tallinna Botaanikaaed saab sügisel uue majandushoone
4. mail võtsid abilinnapead Eha Võrk ja Kalle Klandorf ning botaanikaaia direktor Urve Sinijärv Ehitus5ECO OÜ-lt vastu botaanikaaia majandushoone sarikapärja ning tänasid ehitajaid seni tehtud töö eest.
Ehitustöödega alustas Ehitus5ECO OÜ möödunud aasta septembris ning nüüd on hoone saavutanud oma maksimaalse kõrguse. Hoone valmimise tähtaeg on september 2021.
Abilinnapea Eha Võrk selgitas, et botaanikaaia haldusosakond kasutab praegu perekond Pätsile kuuluvat laudahoonet, mille rendileping lõpeb tänavu septembris. „Kuna uus majandushoone valmib samuti septembris, saab sinna sujuvalt üle viia haldusosakonna garaaži, töökojad, töötajate riietusruumid ja muud ruumid,“ sõnas Võrk. „Tallinna Botaanikaaed saab tänavu 60-aastaseks ning on suurepärane, et väärikat tähtpäeva saab botaanikaaia pere tähistada juba uutes tööruumides.“
„Botaanikaaed teeb tänuväärset tööd taimeriigi mitmekesisuse uurimisel, kaitsmisel ja tutvustamisel ning vajab selleks ka sobivaid tingimusi,“ lisas abilinnapea Kalle Klandorf. „Uue hoone külge ehitatakse teaduspõhised kasvuhooned ning sinna kolitakse botaanikaaia herbaarium, teadurite ruumid, laboratooriumid ja raamatukogu. Viimased asuvad praegu administratiivhoone kohandatud ruumides, mis aga hindamatu väärtusega kollektsioonide pikaajaliseks hoidmiseks ei sobi.“
Tallinna Botaanikaaia direktori Urve Sinijärve sõnul avab uus maja botaanikaaiale täiesti uued võimalused. „Lisaks senise suure ruumiprobleemi lahendamisele pakub uus hoone kaasaegseid tingimusi liigikaitse ja linnahaljastuse rakendusuuringute läbiviimiseks. Kiviaia 13 kinnistu teletorni-poolne osa on aga kavas kujundada avalikult külastatavaks näidiskoosluste alaks.“
Tallinna Botaanikaaia uue majandushoone (Kiviaia tee 13) projekteerija on AS Resand ning omanikujärelevalvet teeb Pikk Silm OÜ. Ehitise kogumaksumus on 3,55 miljonit eurot.
1. mail avas Tallinna Botaanikaed oma suvehooaja ning alates 3. maist saab taas külastada palmimaja ja kasvuhooneid, mis renoveeriti möödunud aastal. Välialadest on praegu uuendamisel mägiaed ehk alpinaarium, mis taimestatakse kevadel ja suvel. Kloostrimetsa tee 52 asuva administratiivhoone vabanevad ruumid plaanib linn edaspidi võtta kasutusele külastuskeskusena.
Tallinna Botaanikaaed (TBA) asutati ENSV Teaduste Akadeemia instituudina 1. detsembril 1961. Munitsipaalasutus sai botaanikaaiast 1995. aastal ning alates jaanuarist 2005 on see Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti haldusalas. TBA on Baltimaade Botaanikaaedade Assotsiatsiooni ja Rahvusvahelise Botaanikaaedade Looduskaitse Organisatsiooni liige ning 2002. aastal kanti ta teadus- ja arendusasutuste riiklikku registrisse.
Fotod: Ilja Matusihis
Veel uudiseid
Taimekaitse jalutuskäik 9.07
9. juulil kell 17.00-18.00 viib Tallinna Botaanikaaia taimekaitse spetsialist Pille […]

Ravimtaimepäev 12.07
Tallinna Botaanikaaia traditsiooniline Ravimtaimepäev toimub 12. juulil kell 11.00-15.00. Ravimtaimi […]

Kuraatorituur: Kodumaised taimed haljastuses 13.07
Kuraatorituuril 13. juulil kell 12.00-13.30 teeb Eesti taimede kollektsiooni kuraator […]

Roosipäevad 19.-20. juuli
Tallinna Botaanikaaia Roosipäevadel 19.-20. juulil 2025 saab tutvuda üle 700 […]

Pojengipäevad 2025
NB! Päikesevaese ja külma ilma tõttu hilineb tänavu pojengide suurõitsemine. […]

Juunikuu õitsejad Tallinna Botaanikaaias
21. juunil 2025 kell 12.00-13.30 viib Tallinna Botaanikaaia botaanik Urmas […]

Ekskursioon: juunikuu õitsejad botaanikaaias
21. juunil 2025 kell 12.00-13.30 viib Tallinna Botaanikaaia botaanik Urmas Laansoo […]

Näitus “Tšillid tomatid” 6.-14.09
6.–14. septembril 2025 toimub Tallinna Botaanikaaias näitus “Tšillid tomatid”, kus […]

Taimekaitse ABC ja haljaspistikud, 13.-14.09
13. ja 14. septembril kell 12.00-13.00 toimub taimekaitse teemaline jalutuskäik […]

Elulõngad ja viinamarjad,15.-17.08
15.-17. augustil 2025 on Tallinna Botaanikaaia Palmimaja konverentsisaalis elulõngade ja […]
