Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16
Välisminister Urmas Reinsalu tänas Botaanikaaeda Taimeriigi Suursaatkonna algatuse ja eduka elluviimise eest.

Tallinna Botaanikaaed tähistas eduka Taimeriigi Suursaatkonna projekti lõppemist

Avaldatud: 28.01.23

27. jaanuaril tervitasid Eesti välisminister Urmas Reinsalu, Tallinna abilinnapea Vladimir Svet ja Tallinna Botaanikaaia direktor Urve Sinijärv botaanikaaias rahvusvahelise diplomaatilise korpuse liikmeid ja saatkondade esindajaid, kellega koostöös sai Tallinna Botaanikaaiast viimase pooleteise aasta jooksul Taimeriigi Suursaatkond Eestis.

Botaanikaaia 60. sünnipäeva tähistamiseks hakkas botaanikaaed alates 2021. aasta maikuust pakkuma Eestis resideeruvatele välissaatkondadele võimalust tutvustada botaanikaaias oma riigi bioloogilist ning kultuurilist mitmekesisust, et teadvustada seeläbi globaalse looduskaitse olulisust. Saatkondadel oli pooleteise aasta jooksul võimalik kasutada Tallinna Botaanikaaeda ning selle äsja renoveeritud Palmimaja kuni kuu aja jooksul ürituste korraldamise paiga ning ekspositsioonipinnana.

Välisminister Urmas Reinsalu tänas Botaanikaaeda Taimeriigi Suursaatkonna algatuse ja eduka elluviimise eest. „Taimeriigi Suursaatkonna projekt on väga hea näide meile praegusel kriitilisel ajal nii olulistest väärtustest, nagu rahvastevaheline sõprus ja ühiselt looduse hoidmine,“ sõnas Reinsalu.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on Taimeriigi Suursaatkonna projekt toonud Tallinna Botaanikaaeda palju vanu ja uusi taimesõpru. „Võib öelda, et Taimeriigi Suursaatkond oli heaks sissejuhatuseks Euroopa Rohelise pealinna aastale. Tänan botaanikaaia meeskonda ja oma riikide looduse tutvustamisesse panustanud saatkondi. Ka tänavu on botaanikaaias palju huvitavaid ja harivaid tegemisi, mis kindlasti pakuvad huvi tallinlastele ja linna külastajatele,“ ütles Svet.

Taimeriigi Suursaatkond võõrustas 20 riiki. Eelkõige esindas projekt mitmekesisust ning selle võlu. „Oleme kahe viimase aasta jooksul saanud koostöös saatkondadega tuua veelgi paremini nähtavaks botaanikaaia taimekollektsioonide rikkalikkust ning seotust eri maade ja rahvaste kultuuriga. Taimed ja loodus on kui kogu maailma ühendav võrgustik, mis ei tunne riigipiire ning sellisena ideaalne viis ühise keele leidmiseks inimeste ja riikide vahel. Oleme tänulikud selle koostöö eest ja Taimeriigi Suursaatkonnaks jääme sümboolselt alati“, ütles botaanikaaia direktor Urve Sinijärv.

Taimeriigi Suursaatkonna projekti lõpetamise tähistamisel osalesid Poola, Hispaania, Rumeenia, Prantsusmaa, Austraalia, Ungari, Taani, Brasiilia, Norra, Iiri, Ühendkuningriigi, Kreeka, USA, Maroko, Itaalia ja Soome saatkondade esindajad ning nende koostööpartnerid.

Tallinna Botaanikaaia territooriumil oli Taimeriigi Suursaatkonna projekti raames igal kuul ära märgitud esitletava maa taimed. Korraldati temaatilisi ringkäike, töötubasid ja teemapäevi. Taimeriigi Suursaatkonnast sai osa 132 547 botaanikaaia külastajat. Ühtekokku korraldati projekti raames 81 üritust.

Taimeriigi Suursaatkonna projektis osalesid:

2021

Mai – Jaapan
Juuni – Venemaa
Juuli – Ameerika Ühendriigid
August – Ungari
September – Poola
Oktoober – Gruusia
November – Itaalia
Detsember – Soome

2022

Jaanuar – Austraalia
Veebruar – Hispaania
Märts – Iirimaa
Aprill – Kreeka
Mai – Ühendkuningriik
Juuni – Taani
Juuli – Prantsusmaa
August – Rumeenia
September – Brasiilia
Oktoober – Bangladesh
November – Maroko
Detsember – Norra

Tallinna Botaanikaaed asutati ENSV Teaduste Akadeemia instituudina 1. detsembril 1961. aastal. 60 aasta jooksul kogutud kollektsioonid ning kujundatud avamaa- ja kasvuhooneekspositsioonid on Eestis unikaalsed ja liigirikkaimad – Tallinna Botaanikaaias on üle 8000 taksoni ja sordi. Külastajad saavad taimeilma ilu- ning elurikkust avastada ja nautida talvehooajal igapäevaselt kell 11 – 16.

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram