Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16
Tallinna Botaanikaaed sügis Annika Lepp
Tallinna Botaanikaaed sügis Annika Lepp

Tallinna Botaanikaaia sügisüritused aiandus- ja loodushuvilistele

Avaldatud: 28.09.23

Rehekuu on Tallinna Botaanikaaias sündmusterohke. Omale meelepärase tegevuse leiavad botaanikaaias nii väikesed kui ka suured aianduse ja looduse sõbrad.

7. ja 14. oktoobril kell 12.00 viib botaanik Urmas Laansoo huvilised põnevale retkele Eesti kõige liigirikkamasse puittaimede ekspositsiooni botaanikaaias. On ju oktoober kõige värvikirevam aeg põhjamaade puude elus. Jalutuskäikudel näeb ja kuuleb lugusid kõigile tuttavatest vahtratest ja kaskedest, aga ka väga haruldastest ja eksootilistest lehekandjatest. Saab selgeks, miks parasvöötme taimedel lehed varisevad, millistel liikidel on eriti kirgas sügisrüü ja milliseid taimi võiks koduaeda istutada värvikirevuse mitmekesistamiseks.

8. oktoobril on aga rohelise pealinna eriprogrammi raames Tallinna Botaanikaaias innovatiivne teemapäev “Ananassikingad ja seenejakk".

Teemapäeval tutvustatakse uusi avastusi ja võimalusi taime-, seene- ning vetikapõhiste materjalide kasutamisel erinevates eluvaldkondades. Bioplasti saab toota sisalagaavist, ananassi lehekiudu kasutada droonide valmistamiseks, mangostanijääkidest vajalikku materjali päikesepatareide jaoks. Need on vaid üksikud näited, mida käsitletakse innovatsiooniteemalisel päeval.

Teemapäeval toimub kell 12.00 OÜ Vormsi Vaibavabrik juhataja Marju Tamme praktiline ettekanne „Nõges – põhjamaa siid. Praktilised kogemused kodumaisest kõrvenõgesest lõnga valmistamisest.“ Kell 11.00-14.00 viib Pille Hermann läbi taimedega värvimise töötoa, kus saab läbi proovida kõik taimedega värvimise etapid. Kell 14.00 juhendab metoodik Krista Kaur loeng-ekskursiooni, mille käigus tutvustatakse erinevaid kiu-, õli- ja värvitaimi nii kasvuhoonetes kui Meelte Aias.

Rohelise pealinna eriprogrammi raames toimub ka 14. oktoobri õiglase kaubanduse teemapäev "Meie igapäevane tee ja kohv". Kell 12.00 toimub metoodik Krista Kauri juhendamisel ringkäik kasvuhoonetes. Kell 13.00 teeb Fairtrade Baltikumi esindaja Jana Jesmin ettekande õiglase kaubanduse toodetest ja põhimõtetest. Kell 14.00 saab kuulda Lääne-Aafrikas asuva Togo kogukonna lugu, mida tutvustab Senam Koffi Tsobage. Kell 15.00 on kavas õiglase kaubanduse mäng.

Osalemine kõikidel üritustel Tallinna Botaanikaaia tavapiletiga. Lisateavet botaanikaaia ürituste kohta saab siin.

 

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram