Külastuskeskus ja kassa 10-19, avamaa 09-20, kasvuhooned 11-19, territoorium suletakse 21.00
Konstantin Päts 150 Tallinna Botaanikaaed
Konstantin Päts 150 Tallinna Botaanikaaed

Tallinna Botaanikaaias avati Konstantin Pätsile pühendatud näitus ja mälestuspink

Avaldatud: 22.05.24

Eile avati Tallinna Botaanikaaias Kloostrimetsa talu rajajale, Eesti vabariigi esimesele presidendile pühendatud mälestuspink ning näitus „Konstantin Päts 150ˮ. Näitus jääb botaanikaaias avatuks 24. juunini.

Tänavu 23. veebruaril täitus 150 aastat president Konstantin Pätsi sünnist. Oluliseks tähtpäevaks koostas Riigikantselei koostöös Rahvusarhiiviga näituse, mis oli esimest korda välja pandud selle aasta alguses Tammsaare pargis. Alates 22. maist kuni jaanipäevani on näitus avatud botaanikaaias, president Pätsile kuulunud Kloostrimetsa talu kõrvalhoones.

Sel suvel avame uuendatud rosaariumi ja seoses sellega paigutame siia mõned mälestuspingid botaanikaaia ja rosaariumi loomisega seotud olulistele inimestele. Konstantinipäeval tundus olevat just õige päev panna esimesena pink Konstantin Pätsile, kuna tema oli siin enne meid ning lõi oma tegevusega eeldused ka botaanikaaia jaoks,“ selgitas Tallinna Botaanikaaia direktor Urve Sinijärv.

Näitus „Konstantin Päts 150ˮ koosneb kahekümnest teemakaardist, mis kajastavad Konstantin Pätsi kui riigimehe tegevust, avades Eesti omariikluse ja poliitilise süsteemi kujunemislugu ja tema rolli selles. Konstantin Pätsi ühiskondlikule tegevusele keskendunud näitusel on kasutatud palju fotosid, dokumente ja ajaleheväljalõikeid, teksti on koostanud Konstantin Pätsi monograafia üks autoritest, ajaloodoktor Ago Pajur. Näituse on kujundanud Einike Leppik (Rahvusarhiiv). Näitus on tõlgitud ka inglise keelde.

Tallinna Botaanikaaed on avatud iga päev kell 10.00–19.00. Kloostrimetsa talu kõrvalhoone asub botaanikaaia palmimaja kõrval, peauksest vasakul.

Tallinna Botaanikaaed on 1961. aastal loodud teadus-, haridus- ja kultuuriasutus, kus tegeletakse taimeriigi kaitse ja tutvustamisega. Tallinna Botaanikaaed paikneb 40-hektarilisel alal Pirita jõeorus ja siin kasvab avamaal ning kasvuhoonetes ühtekokku ligi 9000 nimetust taimi. Tallinna Botaanikaaia missioon on säilitada, arendada ja tutvustada rikkalikke taimekollektsioone ja herbaarkogusid ning teha teadus- ja loodusharidustööd elurikkuse säilitamiseks ja suurendamiseks. Tallinna Botaanikaaia visioon on olla kaasaegse keskkonnateadliku mõtteviisi ning aia- ja maastikukujunduse edendamise eestvedaja.

 

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram