Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Tallinna Botaanikaaias esitletakse neljapäevast pühapäevani säntpooliaid

Avaldatud: 16.05.23

18.-21. mail kell 11.00-19.00 on Tallinna Botaanikaaias traditsiooniline säntpooliaid ja teisi gesneerialisi tutvustav näitus. Toimub ka taimede müük. Näitusel on võimalik saada konsultatsiooni gesneerialiste kasvatamise kohta ning näidatakse õppefilme gesneerialistest ja nende kasvatamisest kodustes tingimustes. Žürii valib näituse kauneima taime.

“Maailmas on aretatud enam kui 20 000 sorti säntpooliaid,” märgib näituse kuraator, Tallinna Botaanikaaia botaanik Urmas Laansoo. “Tuntakse liht- ja täidisõielisi, tähtja õiega, kurruliste ja roheliste kroonlehtedega sorte.” Laansoo sõnul tuleb näitusel esitlemisele ligi 250 sorti säntpooliaid ja teisi gesneerialisi. Muuhulgas saab näha kaljuhepikut (Petrocosmea), sinningiat (Sinningia), sipelgalille (Codonanthe), leitselille (Achimenes), punahuult (Aeschynanthus), vasklehikut (Episcia), urnõit (Nematanthus) ja õnnekannu (Chirita).

Säntpoolia (Saintpaulia) perekonda gesneerialiste (Gesneriaceae) sugukonnas kuulub viimastel andmetel 20 liiki taimi Ida-Aafrikas. Looduslikult kasvavad säntpooliad Tansaanias Usambara mägedes ja Keenia lõunaosa kaljudel ning rannikumetsa sammaldunud kividel. Esimest säntpooliat kirjeldati 1893. aastal.

Tallinna Botaanikaaia säntpooliate näitus valmib koostöös erakollektsionääridega. Näituse ajal müüakse säntpooliate haruldasi sorte, juurdunud lehepistikuid, neile sobilikku mulda ja eriväetist. Tasuda saab üksnes sularahas.

Alates 1. maist on Tallinna Botaanikaaed avatud iga päev kell 10.00-19.00. Palmimaja on avatud kell 11.00-19.00. Botaanikaaia päevapilet suvehooajal on 6 eurot, sooduspilet 3 eurot. Seoses ehitustöödega on soovitatav botaanikaaeda saabumiseks eelistada ühistransporti või taksot.

 

 

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram