Külastuskeskus ja kassa 10-19, avamaa 09-20, kasvuhooned 11-19, territoorium suletakse 21.00

Teemapäev “Jaanikuu õitsejad” 12. juunil

Avaldatud: 25.05.21

Vikerkaarevärvides aediirised on jaanikuise aia säravaimad tähed. Tallinna botaanikaaia aediiriste kollektsioonis on 160 sorti, leidub nii lillasid, kollaseid, eri nüanssides valgeid, helesiniseid ja tumesiniseid, roosasid, oranže ning kõikvõimalikke punaseid toone. Ka peaaegu mustad sordid on olemas. Kell 12.00 jagab oma kogemusi iiriste kasvatamisest vanemaednik Heli Russak.

Sel kevadel ajutiselt kasvukohalt Tallinna botaanikaaia uuenenud mägiaeda juba tagasi jõudnud taimedel puhkevad üksteise võidu värvikad õied. Näha saab, kes mägitaimedest ei saa arugi, et taas uues kasvukohas on ja kes vajab kohanemiseks kauem aega. Jalutuskäik mägiaias koos vanemaednik Krista Kirotariga algab kell 14.

Sirelites jalutades tasub sel aastal minna süringaariumi kõige tagumisse ossa ja sealt (sireli liikide tagant) veel sammukese edasi, kus on täiesti uus hariliku sireli Eesti sortide kollektsioon. Eelmisel aastal istutatud Aavo Mägi aretistest enamik on sel aastal esmakordselt õitsemas.

REGISTREERI: http://bit.ly/Jaanikuu

 

 

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram