Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Teemapäev “Kallim kullast. Muld kui elurikkuse alus” 27. mail

Avaldatud: 23.03.23

Tallinna Botaanikaaed viib 27. mail kell 11.00-18.00 läbi elurikkuse teemapäeva, mille käigus tutvume erinevate mullatüüpidega, räägime aasta mullast ning heidame pilgu salapärasesse lagundajate maailma. Räägime mulla kaitstusest ja kaitsetusest, mullaelustikust ja selle seisundist.

Arutame kuidas säilitada ja taastada mulla viljakust, räägime ka põllumajanduse mõjust muldadele ning tutvume traditsiooniliste ja uudsete põllukultuuridega. Botaanikaaia mullakaeve juures vaatame mullaprofiili ja hindame põllumulla omadusi ja kvaliteeti.

Teemapäeval tutvume ka turba- ja huumushorisondi erinevustega, mõõdame mulla happesust, teeme äigeproovi ja määrame mulla lõimist.


KAVA

Kell 11.00 Lastehommik “Seest siiru-viiruline”. (Krista Kaur, Tallinna Botaanikaaed)
Mullapusle ja mullakunst. Uurime, kui ilus on muld ja mida põnevat selles leidub. Muld kui elurikkuse alus. Kogunemine kassa juures väravas.

Kell 12.30 Praktiline tegevus mullakaeve juures. (Marit Kasemets, Tallinna Botaanikaaed)
Mullatüübi ja happesuse määramine, uuritakse mullakaevet ja tutvutakse erinevate mullatüüpidega.
Kogunemine kassa juures väravas.

Kell 16.00 Ettekanne “Kallim kullast. Muld kui elurikkuse alus”. (Krista Kaur)
Tutvume erinevate mullatüüpidega, räägime aasta mullast ning heidame pilgu salapärasesse lagundajate maailma. Räägime mulla kaitstusest ja kaitsetusest, mullaelustikust ja selle seisundist. Arutame, kuidas säilitada ja taastada mulla viljakust, räägime ka põllumajanduse mõjust muldadele ning tutvume traditsiooniliste ja uudsete põllukultuuridega. Botaanikaaia mullakaeve juures vaatame mullaprofiili ja hindame põllumulla omadusi ja kvaliteeti. Teemapäeval tutvume ka turba- ja huumushorisondi erinevustega, mõõdame mulla happesust, teeme äigeproovi ja määrame mulla lõimist.
Ettekanne ja teaduskohviku formaadis arutelu toimub Palmimaja õppeklassis, lõpetame teemapäeva mullakaeve juures.

 

Registreeru aadressil https://bit.ly/kallimkullast

 

Üritust korraldatakse rohelise pealinna eriprogrammi raames.
Teemapäeva tegevustel saab osaleda botaanikaaia tavapärase sissepääsupiletiga.

Tallinna Botaanikaaed on avatud iga päev kell 10.00-19.00.

 

 

 

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram