Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Teemapäev “Roheteraapia kasvuhoonetes” 11.11

Avaldatud: 11.10.23

Rohelise pealinna eriprogrammi raames korraldab Tallinna Botaanikaaed 11. novembril kell 11.00-14.00 roheteraapia teemapäeva. Külas on maastikuarhitekt Kadri Maikov.

Aiateraapia programmides saavad kokku loodus, vaimne heaolu ja arenevad mitmekülgsed oskused.
Selle põneva valdkonna südames on erinevad koolkonnad, mis uurivad aiateraapia mõju nii sotsiaalsetele, psühholoogilistele kui ka emotsionaalsetele oskustele. Astume teekonnale, kus avastame, kuidas erinevad generatsioonid leiavad enda jaoks mõtestatud tegevusi, olles seotud nii vaimse võimekuse kui ka füüsiliste võimetega.

Lisaks tutvume keskkonnapsühholoogiliste mõjutajatega, mis muudavad aiateraapia kogemuse ainulaadseks ja isikupäraseks. Uurime teooriaid ja teraapiaid, mis toetavad nii vaimset arengut kui ka emotsionaalset tasakaalu. Keskendume Eesti kogemustele selles valdkonnas ning avastame, kuidas praktika kasvuhoones võib hõlmata nii aktiivseid kui ka passiivseid tegevusi, pakkudes igale osalejale võimalust avastada enda jaoks tervendavaid ja arendavaid aspekte rohelises keskkonnas.

Tule ja sukeldu roheteraapia maailma! 

 

PÄEVAKAVA

11.00-12.30 Ettekanne: Sissejuhatus roheteraapiasse ja aiateraapia põhimõtted

Looduse olulisus vaimse heaolu kontekstis. Aiateraapia programmid ja nende mõju. Programmide eesmärgid ja mõju sotsiaalsetele, psühholoogilistele ning emotsionaalsetele oskustele. Erinevate koolkondade lähenemised aiateraapiale.

Vaimse võimekuse, meelte ja füüsiliste võimete arendamine. Peamised teooriad aiateraapias ja nende praktiline rakendamine. Sotsiaalsed, psühholoogilised ja emotsionaalsed oskused. Kohandatud tegevused lastele, täiskasvanutele ja eakatele. Teadustööd aiateraapias ja Eesti kogemused.

13.00-14.00 Praktika kasvuhoones 

Aktiivsed tegevused praktikas
Passiivsed tegevused ja nende mõju

Osalemine tavapiletiga.

Registreeru siin: https://bit.ly/roheteraapia

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram