Külastuskeskus ja kassa 10-19, avamaa 09-20, kasvuhooned 11-19, territoorium suletakse 21.00
Tallinna Botaanikaaias
Tallinna Botaanikaaias

Juulikuus Tallinna Botaanikaaias

Avaldatud: 08.07.24

Juulikuus on aiandus- ja taimehuvilistel Tallinna Botaanikaaeda kindlasti asja rohkem kui korra. Osaleda saab mitmetel praktilistel ekskursioonidel ja töötubades ning ravimtaimedele ja astilbedele pühendatud teemapäevadel.

10. juulil kell 17.00 viib Tallinna Botaanikaaia taimekaitsespetsialist Pille Hermann aiandushuvilised praktilisele jalutuskäigule, mille käigus saab osaleja lähemalt tuttavaks südasuviste taimekaitsetööde ja väetamisega. Suve teises pooles ja sügisel tuleb mulda rikastada ja lisada toitaineid, uurime, millal täpselt ja kellele. Piilume väetamise salapärasesse maailma ning tutvustame taimekaitse kavalaid nippe.

11. juulil kell 17.00 viib Tallinna Botaanikaaia vanemaednik Liivi Mäekallas läbi elurikkuse kuraatorituuri. Juttu tuleb kujundamisest loodusega ja niidu ning muru hooldamisest.

13. juulil kell 11.00-15.00 toimub Tallinna Botaanikaaias traditsiooniline Ravimtaimepäev.

Meie esivanemad oskasid taimi tervise turgutamiseks kasutada, nüüdne teadus on paljutki iidsest taimetarkust kinnitanud. Südasuvi on hea aeg ravimtaimedega tutvust teha, paljusid ürditaimi just siis kogutaksegi. Tallinn Botaanikaaia Meelte Aiast leiab hulgaliselt nii kodumaiseid kui ka aedades kasvatatavaid ravimtaimi. Paljud maitsetaimedki toimivad tervistavalt.

Ravimtaimede õppekäikudel saame ravimtaimedega tuttavaks ja räägime nende toimetest ning kasutamisest. Lapsi kutsume lõhnavate ja tervistavate taimedega meisterdama. Töötoas räägime lõngadest ja nende peitsimisest, taimmaterjali kogumisest ning värvimisprotsessist.

Ravimtaimepäeval osaleb ka Karepa Ravimtaimeaed, perenaine Katrin Luke pakub erinevaid ravimtaimetooteid.

20. juulil kell 11.00 ja kell 13.00 toimuvad uuenduskuuri läbinud rosaariumis esimesed kuraatorituurid. Kohapeal müüakse roositaimi.

28. juulil toimub Tallinna Botaanikaaias teemapäev, mis on pühendatud astilbedele.

Tallinna Botaanikaaia on Eesti suurim astilbede (Astilbe) kollektsioon. Siin on 10 talvekindlat liiki ja teisendit ning umbes 70 sorti. Kõige rohkem leiab siit Saksa aedniku Georg Arendsi aretatud, juulis-augustis õitsevaid Arendsi astilbe (A. × arendsii) sorte. Hilissuvel, aga ka sügisel öökülmade saabumiseni, õitsevad paljud roosades ja violetsetes toonides õitega hiina astilbe (A. chinensis) teisendid ja sordid. Euroopas on astilbed ilutaimedena tuntud alates 19. sajandi kahekümnendatest aastatest.

Oleme botaanikaaias veendunud, et astilbed väärt suuremat tähelepanu. Nende imeliste taimede kohevad ja kaunid õied mõjuvad suursuguselt ning romantiliselt.

Eesti suurimas astilbede kollektsioonis teeb kell 12.00 ekskursiooni Urmas Laansoo. Kell 13.00 algab raamatu “Astilbed” esitlus, mille viivad läbi autorid Heli Russak ja Krista Kukk. Raamatuesitlusele järgneb kell 14.00 Heli Russaku kuraatorituur astilbede kollektsioonis. Kogu päeva jooksul saab osta Nõrga talu astilbede, flokside ja teiste püsikute taimi.

Kõikidel üritustel osalemine botaanikaaia tavapiletiga.

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram