Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Kõrvitsafestival 21.10 - 05.11.23

Avaldatud: 12.10.23

Kas teate köögivilja, mis sobib ühtviisi hästi supiks, salatiks, moosiks, soolaseks pirukaks ja magusaks koogiks? Tema seemned on söödavad ning osavamad on viljalihast isegi veini kääritanud. Nende  suurepäraste omaduste tõttu väärib kõrvits ka suuremat tähelepanu ning seetõttu on hilissügis Tallinna Botaanikaaias pühendatud kõrvitsale. Sügis on aeg, mil katsetada ja küpsetada ning otsida uusi maitseid toidulauale.

Kõrvitsafestivalil saame teada ka, et Halloween - öö vastu kõikide pühakute päeva, ulatub enam kui 2000 aasta tagusesse aega ja on keltide traditsiooniline püha Samhain, millega saadetakse ära valgus ja tähistatakse suve lõppu ja uue aasta algust.

 

Kutsume kõiki jagama oma lemmikretsepti kõrvitsast!  

Sul on võimalus jagada enda lemmikretsepti teistega Tallinna Botaanikaaia Facebooki lehe kaudu, et ka teised Sinu imelisest roast osa saaksid. Tee selleks oma kõrvitsatoidust foto ja saada see koos retseptiga aadressile aed@botaanikaaed.ee. Kõigi avaldatud retseptide vahel loositakse Tallinna Botaanikaaia aastakaart.
Osaleda saab 5. novembrini.

 

„Aednikutund“  ja „Kõrvitsameisterdamise töötoad“

Kui päris hästi ikka veel ei tea, milline on taldrikkõrvits, pudelkõrvits, ilukõrvits, käsnkõrvits või suvikõrvits, siis on just õige aeg osaleda „Aednikutunnis“, kus saab teadmisi, kes nimetatud kõrvitsatest pakuvad rõõmu kõhule, kes silmale. Näitusele lisaks on nädalavahetustel võimalik osaleda meisterdamise töötubades. Valmistame kõrvitsaid erinevatest materjalidest, mille saab osaleja ka endale mälestuseks ja päeva meenutamiseks kaasa viia.

Kõrvitsate kasvatusest saab lisateadmisi läbi esitluste ja ekskursioonide:

22.10, 28.10, 29.10 kell 13.00-14.00 „Aednikutund“, mida viib läbi kõrvitsaid kasvatanud Tallinna Botaanikaaia vanemaednik Ave Visnapuu

21.10, 04.11 kell 11.30-12.30 toimub venekeelne ekskursioon, mida viib läbi Maria Strukova.

Kõrvitsate meisterdamise töötoad suurtele ja väikestele toimuvad:
21.10, 22.10, 28.10, 29.10, 04.11, 05.11 kell 12.00-15.00 Pille Hermanni juhendamisel.

Lastele tehakse pühapäeviti kell 13.00-15.00 näomaalinguid ning laupäeval, 4. novembril kell 13.00-14.30 toimub fruktodisaini töötuba.

Näitusekõrvitsad on kasvanud ja kosunud Tallinna Botaanikaaia aednike hoolsa pilgu all. Täiendust on tulnud ka Lõuna-Eestist.

Näituseks on kõrvitsaid kasvatanud ja nende eest hoolt kandnud: Ave Visnapuu, Pille Hermann, Õnne Kuriks, Tiina Marjapuu, Tiia Jaanus ja Anne Jaakson.

 

Kõrvitsamaailmast inspireeritud kostüümiga külalised osalevad loosis!

Kõrvitsafestivali rõõmsamaks tegemiseks ja paremaks meelde jätmiseks ning endale toredaks mälestuseks saab kõrvitsafestivalil osaleja tulla kohale kõrvitsast inspireeritud kostüümis. Kõikide kostüümides tulijate vahel loositakse igal festivalinädalal välja üks perepilet, üks aastakaart ja Tallinna Botaanikaaia meeneid.

Kuidas osaleda? Postita endast pilt kostüümis oma Instagrami või Facebooki story'sse märkides ära Tallinna Botaanikaaia konto @botaanikaaed. Kui Sinu story'd ei ole avalikud või Sa ei kasuta nimetatud sotsiaalmeediate kontosid, siis palun saada endast kostüümiga pilt meie e-postile aed@botaanikaaed.ee. Osaleda saab 5. novembrini.

Festivali ajal pakub Palmimaja kohvik nädalavahetustel kõrvitsatoite.

REGISTREERU EKSKURSIOONIDELE JA TÖÖTUBADESSE SIIN

Sissepääs Tallinna Botaanikaaia piletiga.

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram