Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16
16.04 - teemapäev "Ilm ja kliima" 22.04 - teemapäev "Toit ja keskkond" 24.-27.04 - koolivaheaja taimepäevad

Loodusesõpradele pakub Tallinna Botaanikaaed aprillikuus põnevaid üritusi

Avaldatud: 06.04.23

16. aprillil kell 11.00-17.00 on Tallinna Botaanikaaias teemapäev “Ilm ja kliima”.

Teemapäeval tutvutakse botaanikaaias väikese ilmajaamaga ja tehakse lihtsamaid ilmavaatlusi: mõõdetakse õhutemperatuuri, õhuniiskust, õhurõhku, tuule suunda, tuule tugevust jne. Botaanikaaia kasvuhoonetes saab aga lähemalt tutvust teha erinevates loodusvööndites kasvavate taimede ja nende kohastumustega. Keskkonnaagentuuri ilmaprognooside osakonna sünoptik Helve Meitern kõneleb sellest, mis vahe on ilmal, ilmastikul ja kliimal. Sünoptik aitab leida vastuseid küsimustele “Miks me ilmast nii palju räägime?”, “Kuidas ilma ennustatakse? “, “Kui pikalt saab ilma ette ennustada”. Rakvere Riigigümnaasiumi õppe- ja arendusjuht Mihkel Kangur käsitleb oma ettekandes nii olulisemaid keskkonnaväljakutseid kui ka nende nurjatut iseloomu ja näitab, miks väljakutsete lahendamine on sedavõrd keerukaks osutunud.

22. aprillil kell 13.00-16.00 toimub koostöös rohelise pealinnaga teemapäev “Toit ja keskkond”.

Teemapäeval käsitletakse erinevaid toidu kasvatamise viise. Saadakse vastused küsimustele, mille poolest erinevad intensiivne tavatootmine ja mahe põllumajandus ning milline on nende mõju mullale, veele, elurikkusele ning toidu kvaliteedile. Arutletakse, kuidas on võimalik tervislikku toitu kestlikult toota. Külas on Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Anne Luik. Teemapäeva töötoas “Valikute küsimus” saab teada, kuidas vähendada märgatavalt oma ökoloogilist jalajälge igapäevaste toiduvalikutega. Töötoas selgitab Tallinna Botaanikaaia metoodik Krista Kaur, millised on taimsed alternatiivid lihale, munale ja piimatoodetele ning kuidas teadlike toiduvalikutega saab parandada enda tervist ja samas hoida ka koduplaneedi tervist. Töötoas saab osaleda eelregistreerimise alusel.

24.-27. aprillil kell 11.00 – 13.00 on Tallinna Botaanikaaia traditsioonilised kevadised koolivaheaja taimepäevad.

Nelja põneva päeva jooksul saab tutvuda erinevate taimede elutingimustega alpinaariumis, meisterdatakse kevadkimpe ja viiakse läbi kevadmänge, uuritakse, mida saab kartuliga teha veel peale söömise ja tutvutakse puuviljade ja vürtsidega ning avastatakse üheskoos uusi maitseid. Osalustasu õpilase kohta 10,00 € päevas.

Tallinna Botaanikaaia 2023. aasta sündmustekavaga saab tutvuda aadressil https://botaanikaaed.ee/et/sundmused/sundmused-2023/

E-piletiga soodsam:
https://botaanikaaed.ee/et/piletid/

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram