Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16

Ehalill Halliste gobeläänide näitus “Pae peal” 7. jaanuarini

Avaldatud: 20.10.23

Tekstiilikunstnik Ehalill Halliste gobeläänide näitus “Pae peal” on kaunistanud erinevaid näitusesaale. Nüüd on kunstniku kaunist kätetööd võimalik imetleda ka Tallinna Botaanikaaias.

Gobeläänisari “Pae peal” on inspireeritud Eesti rahvuskivist, paekivist.

Geoloog Helle Perens on koostanud teosed: “Paekivi Eesti ehitistes” I – III, mis said otsesteks innustuse allikateks vaibasarja loomisel. Põnev tutvumine paekivi tekkelooga 472-408 miljoni aasta eest ja lummav pildimaterjal ärgitasid looduse loomingut omade võimalustega vahendama.

Gobelääniseeria on tuletatud paekivi lihvitud pindadest ja suure aukartusega püüdsin ka imepärast koloristikat jäljendada. Vaibasarja lugu, lõngast kivi tegemine, on autori sügav kummardus looduse vägevusele.

Näitust täiendavad ka paekivinäidised Porkunist Ain Aasa ja Paemuuseumi kogudest ning herbaarlehed paepealsetel kasvavatest taimedest.

Näitus on avatud 7. jaanuarini.

Rohkem teavet autorist: www.ehalillhalliste.com

 

Foto: Eesti Kunstnike Liit

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram