Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16
Orhideed Tallinna Botaanikaaed orhideepäevad
Orhideed Tallinna Botaanikaaed orhideepäevad

Orhideenäitus 01.-10.03.24

Avaldatud: 22.02.24

Tallinna Botaanikaaia traditsiooniline orhideenäitus on avatud Palmimajas 01.-10. märtsil 2024 kell 11.00-16.00. Konverentsisaalis toimub orhideede müük, nõu saab kogenud spetsialistidelt.

Näitusel on välja pandud õitsvad orhideed erinevatest liikidest ja sortidest, neid saab näha nii Palmimajas kui kasvuhoonetes. Perekondadest on esindatud kuuking, veenuseking, tsümbiidium, epidendrum, vanda, torukäpp jt. Silmailu pakuvad ka inimeste aretatud kambriad.

Näituse raames on võimalik saada nõuandeid orhideede kodus kasvatamise kohta kogenud spetsialistidelt. Orhideenäituse vältel ehk 01.-10. märtsini saab orhideede kasvatamisega seotud küsimusi edastada meili teel aadressile orhidee@botaanikaaed.ee. Kirjadele vastavad Tallinna Botaanikaaia aednikud ja vanemaednikud.

Näitusel saab soetada õitsvaid orhideesid firmalt Rikets lilled. 8.-10. märtsini on erakordne võimalus osta erilisi taimi spetsiaalselt orhideenäituse ajaks Eestisse saabunud Saksa orhideeaiandilt Currlin Orchideen.

NB! Soovitame näitusele saabumiseks eelistada ühistransporti või taksot, sest seoses ehitustöödega on botaanikaaia parklas kitsas. Tallinna Botaanikaaeda sõidavad bussiliinid 34 ja 38, Lennujaamast ja Viimsist sõidab buss 49.

SOETA SOODNE E-PILET SIIT

Tallinna Botaanikaaia orhideede kollektsioon on põneva ajalooga. Orhideede kollektsioon sai alguse tänu Eesti soost Austraalia orhideekasvataja Oskar Savikule, kes kinkis botaanikaaiale parima valiku oma orhideedest 1960ndate alguses. Tänaseks on ajaloolisele tsümbiidiumi sortide kollektsioonile lisandunud palju haruldasi looduslikke orhideesid maailma eri paigust. Orhideede eluviisid ja õied on sedavõrd kummalised, et sageli tundub, nagu oleks loodus nende taimede loomisel lasknud käiku kogu oma fantaasia. Ometi pole siin midagi tehtud uisapäisa, iga õie pisimagi detaili loomiseks on olnud oma põhjus. Kõik need täpikesed, karvakesed, triibud ja hullutavad aroomid on looduslikel liikidel mõeldud tolmeldajate ligimeelitamiseks.

Lisaks tolmeldajatele on aga orhideede võrku langenud ka inimesed. Orhideede välimus ja eluviisid on tavapärasest nii erinevad ja liikide mitmekesisus sedavõrd suur, et neid eksootilisi iludusi on püütud "taltsutada" sajandeid. Ammustel aegadel olid orhideed vaid väga varakate inimeste lilled, tänapäevaks on neist aga saanud ühed armastatumad toataimed. Aretatud hübriidide nimekiri on nüüdseks juba tublisti pikem kui liikide oma, mis sest, et viimaseidki on maailmas ligikaudu 18 500. Ja killukese sellest põnevast maailmast, nii looduse loodust kui ka inimeste aretatust, püüamegi tuua huvilisteni Tallinna Botaanikaaias.

Veel hetkel aktuaalset

Veel sündmuseid

Veel uudiseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram