Külastuskeskus ja kassa 10-19, avamaa 09-20, kasvuhooned 11-19, territoorium suletakse 21.00
Tallinna Botaanikaaed Taimede rännakud
Tallinna Botaanikaaed Taimede rännakud

Näitus “Taimede rännakud” 23.09-01.10

Avaldatud: 17.09.23

Iseseisvalt taimed suured rändajad ei ole, aga inimeste, loomade ja ka loodusjõudude kaasabil võivad nad kulgeda pikkade vahemaade taha ning jõuda ühest riigist teise ja liikuda lausa mandrite ning maailmajagude vahel.

Näitusel “Taimede rännakud” 23.09-01.10 kell 11.00-19.00 tutvustame oluliste toidu- ja tarbetaimede ajaloolisi rännakuid looduslikust kasvukohast piirkonda, kus neid tänapäeval kultuurtaimedena kasvatatakse. Et kartul on pärit Lõuna-Ameerikast, on kõigile teada, aga samast piirkonnast pärinevad ka tomat, maapähkel, kakao, paprika, mais ja tubakas.

Taimede ränakutele on aidanud kaasa mitmed ajaloolised suurkujud. Näiteks Aleksander Suure sõjaretkedel itta õpiti tundma mitmeid senitundmatuid taimi. Sõjaretkedelt toodi kaasa mitmeid kaasajal tuntud taimede vilju ja seemneid. Mitmed eksootilised vürtsi-, lõhna- ja ravimtaimed jõudsid Aasiast Vahemere äärde mööda kuulsat Siiditeed. Näitusel selgitame, kus on kurgi, kõrvitsa, nisu, rukki ja paljude teiste tänapäeval tuntud toiduandjate kodumaa ning milliseid teid mööda need meie juurde on jõudnud.

Näituse raames toimub 24. septembril viinamarjakasvataja Nele Jaago populaarne töötuba. Töötuba toimub Palmimaja õppeklassis ja registreerumise alusel, kohtade arv on piiratud.

Nädalavahetustel 23. ja 24. ning 30. septembril ja 1. oktoobril kell 14.00 viib metoodik Krista Kaur läbi kuraatoritunni, kus tutvutakse rännakutega seotud taimedega näitusesaalis, kasvuhoonetes ja Meelte Aias.

Venekeelsed ekskursioonid on laupäeviti 23. ja 30 septembril kell 12.00.

Üritus toimub rohelise pealinna eriprogrammi raames.

roheline pealinn tallinna botaanikaaed

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram