Kassa 11-16, avamaa 11-16, kasvuhooned 11-16
vikatiga niitmine tallinna botaanikaaias
vikatiga niitmine tallinna botaanikaaias

Vikatiga niitmise päev 5. augustil kell 12.00

Avaldatud: 01.07.23

Vikatiga niitmise päev toimub ka tänavu kahel korral – 30. juunil ja 5. augustil kell 12.00-15.00.

Koguneme kassa juures seespool väravaid, kus botaanikaaia vanemaednik Liivi Mäekallas räägib kujundamisest loodusega – niidu hooldamisest neljaaastase niidu näitel. Millised liigid on sinna juurde kasvanud, mida eemaldada ja miks, kuidas vaadet ära kasutada ja mida juurde külvata ehk kuidas taimede omadustest lähtuvalt külve kavandada. Iga niit on omamoodi, sõltub sealsest mullastikust ja inimese (aedniku) poolsest koosluse suunamisest.

Sealt suundume edasi botaanikaaia puisniidule tammikusse vikatispetsialiste kuulama, nõu küsima ja niitma. Saame osa vikatitarkustest Eesti parimatelt vikatitundjatelt. Räägime vikatite hooldamisest ja käsitsemisest (sh valmistamisest). Vikatiga niitmist saab harjutada kuni jõud raugeb 🙂

Võimalusel võta kaasa oma vikat. Vikateid niitmiseks jagub ka kohapeal piiratud koguses.

Huvi korral võid tulla suurema kotiga, et pehme ja vitamiiniderikas rohi kaasa viia ja kodus kuivatada oma närilistest lemmikloomadele talveks.

Osaleda soovitame mõlemal päeval, nii 30. juunil kui ka 5. augustil.
Teisel niitmispäeval augustikuus on hea vaadelda, kui palju on rohttaimestik selle ajaga kasvanud, kinnistada teadmisi ja treenida jälle vikatiga niitmist oma kätega!

Sissepääs botaanikaaia piletiga ja eelregistreerimisega.
REGISTREERU SIIN

 

Kogunemine kassa juures.

Niitmine toimub tammikus: erikaariumist (rododest) ja tiigist mööda rada edasi minnes jõuab metsa – tammikusse.  Kassa juures viitavad sildid edasi niitmiskohale.

Veel sündmuseid

Hoia end kursis botaanikaaia sündmustega ja liitu uudiskirjaga

crosschevron-downchevron-leftchevron-rightarrow-uparrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram