Loeng “Botaaniliste illustratsioonide võlumaailm” 28. augustil

Botaanilise kunsti imelist maailma tutvustab oma loengus Tallinna Botaanikaaias 28. augustil kell 14.00 Aet Alev-Kilg.

Aet on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 1995. aastal moekunsti erialal. Ligi 20 aastat tegutses ta aktiivselt moe valdkonnas. Kuus aastat tagasi Hollandisse elama kolides avastas Aet enda jaoks botaanilise kunsti ja illustratsiooni. Aastast 2016 on Aet Hollandi Botaanilise Kunsti Ühingu liige. Tema töid on mitmes erakogus ja neid on näha ka nii mõnegi pakendi kujunduses.

Loengus tuleb juttu sellest, mis on botaaniline kunst ja mis on teaduslik illustratsioon. Miks sellega ka tänasel päeval ikka veel tegeletakse?

Näeb väikest ülevaadet botaanilise kunsti kujunemisest läbi ajaloo kuni tänase kunstivooluni. Botaanilise kunsti harrastajaid on praegu kogu maailmas päris palju. Mis on see – mis neid ühendab ja ka kokku toob?

Üks on kindel, peale aianduse on see veel üks kütkestav viis, kuidas tunnetada ja tundma õppida looduse ilu, rütme ja harmooniat.

Loeng toimub eesti keeles. Hind: 10 eurot (sisaldab ka sissepääsu botaanikaaeda).

Registreeri oma osalus aadressil https://bit.ly/Botaaniline

Tallinna Botaanikaaia külastaja peab esitama tõendi Covid-19 vaktsineerimise, läbipõdemise või koroonatesti negatiivse tulemuse kohta koos isikut tõendava dokumendiga. Tõendit ei pea esitama alla 18-aastased külastajad.

  • Aet Alev-Kilg

  • Sügisviljad, Aet Alev-Kilg

  • Seemnekodade lood, Aet Alev-Kilg