Näitus „Tomatipidu“ 28. ja 29. augustil

Tomatite kasvatamine on muutunud üha populaarsemaks, erinevate sortide mitmekesisus on üha suurem. Rikkaliku maitsespektriga viljad on ka välimuselt üllatavalt põnevad. Tallinna Botaanikaaia traditsioonilisel Tomatipäeval saab uudistada vanu ja tuntud ning uusi ja huvitavaid tomatisorte. Ühevärviliste tomatite kõrval on kahevärvilisi triibu- või laigumustrilisi, punaste ja oranžide kõrval ka kollaseid, roosasid ja peaaegu musti või valgeid.

Näitusel saab uudistada põnevaid tomatisorte Lätist Valdis Pūliņši kollektsioonist, Kutsiku talust ja Tallinna Botaanikaaiast. Huvilised saavad osta ka põnevate tomatisortide seemneid.

Lisaks tomatitele saab näha valikut Saare-Tõrvaaugu aiandi viinamarjasortidest ja karvastest paprikatest. Külastajatel on võimalik ka viinamarju ja viinapuude istikuid kaasa osta.

Tomatipäeval toimuvad eesti- ja venekeelsed ekskursioonid teemal “Toidu- ja maitsetaimed”. Ekskursioonid Meelte Aias on mõlemal päeval kell 12.00 eesti keeles (juhendaja Tiia Jaanus) ja kell 13.00 vene keeles (juhendaja Maria Strukova).

REGISTREERI ekskursioonile: https://bit.ly/tomatipidu

Tomatipeo külastaja peab esitama tõendi Covid-19 vaktsineerimise, läbipõdemise või koroonatesti negatiivse tulemuse kohta koos isikut tõendava dokumendiga. Tõendit ei pea esitama alla 18-aastased külastajad.